Administrativní budova postavená na vodě doplnila komplex chemického závodu v Číně

Odeslat
e-mailem
Photo © Fernando Guerra | FG + SG

The Building on the Water
Álvaro Siza + Carlos Castanheira
Lokalita: Huai’an, Jiangsu, Čína
Partner: United Architects & Engineers, Ltd
Klient: Por-Shih, Diretor da Shihlien Chemical Industrial Jiangsu Co, Ltd
Oblast projektu: 11000 m²
Rok: 2014
Typ: Administrativní budovy/Průmyslové stavby

Slavnostní otevření „budovy na vodě“ závodu Shihlien – chemičky v Huai’an City, provincii Ťiang-su, se bude konat 30. srpna 2014. Jde o první práci představenou v Číně od slavného architekta a vítěze Pritzkerovy ceny, kterým je Álvaro Siza.

Průmyslový park se nachází v Huai’an City, provincii Ťiang-su v Číně a je jedním z největších světových závodů zaměřených na kombinovaci uhličitanu sodného a chloridu amonného. Závod se rozkládá na ploše 2 čtverečných kilometrů a zabývá se nejmodernější výrobní postupy a technologiemi na světě ve svém oboru.

Již v roce 2009 představil předseda Por-Shih Lin kancelářskou budovu o rozloze přes 100.000 m2 na umělém jezeru (a vodní nádrži), která se měla stát součástí obrovského průmyslového komplexu. Pro realizaci tohoto vizionářský plánu pozval mezinárodně uznávaného architekta Álvaro Sizu do čela konstrukčního týmu. Představou bylo vytvořit budovu, která hladce splyne s nejdůležitějším prvkem ve výrobním procesu, což je sklo a voda.

Konstrukce na vodě byla zcela novým prvkem pro architekta Álvaro Size, a tak ve výsledku trvalo čtyři roky, než byla budova vůbec navržena a postavena. Výsledkem je pečlivě pečlivě zkonstruovaná stavba v bílém pohledovém betonu. Tvarově jde o křivočarý objem stavny s délkou nad 300 m, zaujímá dvě úrovně nad vodou a celková zastavěná podlahová plocha je cca 11.000 m².

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook