Administrativní budova v Rakousku funguje jako elektrárna a je řízena počítačem

Odeslat
e-mailem
Photo © Eduard Hueber

2226
be baumschlager eberle
Lokalita: Lustenau, Rakousko
Plocha: 13138,0 sqm
Rok: 2013
Typ: Administrativní budovy/Kanceláře/Interiéry

Žádné chlazení, žádné topení. Zatímco budovy vyžadují méně a méně energie, stále více a více jsou vynakládány peníze na jejich údržbu a služby potřebné k udržení takového snížení. Vyhlídka budov fungujících jako elektrárny je tedy velmi přínosná a připomíná sliby moderny. Cílem technologií v představované administrativní budově v Lustenau v Rakousku je vytvořit smysluplný poměr mezi využitím technologií a jejich údržbou pro samotné uživatele.

Budova nemá topení, větrání nebo chladicí systém, tok energie je řízen softwarem. Je to kamenná stavba se stěnami, dveřmi a vysokým strop. Základní architektonické prostředky jsou využity k vytvoření pocitu pohody. Obálka je z dutých stěn, kdy se struktura každé stěny skládá z 36-centimetrových cihel.

Vnitřní vrstva pláště zaručuje vysokou pevnost v tlaku, zatímco vnější vrstva zaručuje účinnou izolaci. Hluboká okna napomáhají snížení tepelného příkonu, přičemž otvory se umísťují uvnitř a jsou řízeny čidly zajišťující příjemné klima v místnosti. V zimním období například odpadní teplo zajišťuje vysokou spotřebu energie a okenní otvory jsou otevřeny pouze v případě, pokud se v místnosti zvyšuje objem oxidu uhličitého. Za horkého počasí v létě je nastaveno přirozené chlazení otevřenými otvory v noci.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook