Administrativní budova ukrývá kancelářské boxy pod velkou střechou

Odeslat
e-mailem
Photo © Architects of Invention

Prosecutor’s Office
Architects of Invention
Lokalita: Tbilisi (Georgia) – 2012
Rok: 2011
Práce začaly v roce 2011
Práce skončily v roce 2012
Hlavní konstrukce: ocel
Klient: www.justice.gov.ge
Náklady: 10 mil
Plocha (m²): 75278
Maximální výška (m): 20.82
Počet podlaží: 5
Stav: dokončená práce
Typ: Administrativní budovy / firemní budovy
architectsofinvention.com

Firma předložila návrh v rámci soutěže pro novou výstavbu na severozápadě města, v blízkosti budovy soudu Tbilisi. Budova byla dokončena v únoru 2012. Úkolem bylo vytvořit pracovní prostor pro 60 zaměstnanců, jejich nadřízené a parkoviště. Práce začaly v květnu 2011 a stavba byla dokončena na začátku roku 2012.

Budova se skládá z výrazného černého rámu, který je osvětlen a jemné svazky působí, jako by v něm byly zavěšeny. 70% budovy nelícuje s boky rámu a zemí a vytváří dojem „plovoucí“ formy. Předsazené objemy jsou přizpůsobeny tak, že vytvářejí terasy a balkony.

Interiér využívá sklo k vytvoření pocitu transparentnosti, na rozdíl od tmavého „neproniknutelného“ rámce. V přízemí slouží jako hlavní přístupová oblast vstupní hala. Horní patro je věnováno státnímu zastupitelství, zasedací místnosti, jídelně a verandě pro použití ze strany personálu. Střešní zahrada se používá pro konference a oslavy. Na rozdíl od otevřenosti přední strany fasády, tak zadní část budovy je hladká a funkční, jen s několika okny.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook