Architektonické studio z Anglie si postavilo s pomocí sousedů a přátel vlastní kancelář

Odeslat
e-mailem
Photo © Andy Matthews

Invisible Studio’s New Studio
Invisible Studio
Lokalita: Bath, Bath a North East Somerset, Velká Británie
Plocha: 55 m²
Rok: 2014
Rozpočet: 15,000 liber
Typ: Administrativní budovy/Kanceláře/Interiéry

Nové zázemí pro svou architektonickou praxi si postalivi Invisible Studio nedaleko Bathu ve Velké Británii. Toho se jim podařilo docílit s pomocí sousedů a přátel, kteří byly kteří byli všichni zaplaceni stejnou sazbou. Jako základní mateliér bylo použito neošetřené dřevo pěstované v lese, který vlastně celé studio obklopuje.

Studio je vytvořeno ve 2 podlažích – je zde 55 m2 uzavřeného prostoru přístupného přes most ze svahu. Pod ním je otevřený prostor dílny.

Nikdo, kdo na projektu pracoval, před tím žádnou budovu nepostavil. Projekt se tak stal pro zúčastněné cvičením, které mělo za cíl docílit systému budovy, jenž může být postaven i nekvalifikovanou pracovní silou s minimální výkresovou dokumentací.

Všechna dřeva byla zpracována za 2 dny, na které se rezervovala pila. Žádné jiné dřevo, než z místního lesa, nebylo použito. Proběhla minimalizacuze nákladů, takže  byl zvolen i minimalistický design – například na obklad se použilo díky nedostatku materiálu jen omezené množství dřeva, a tak je studio pouze částečně „oděno“.

Patky byly míchány ručně a navržen tak, aby se co nejvíce minimalizovaly. Systém byl vyztužen pomocí dřeva, které bylo nakonec použito i pro most a podlahy, což odložilo potřebu nákladného pronájmu lešení.

Okna jsou repasovaná z kontejneru a barva na podlahu zbyla z jiného projektu. Studio je vytápěno odpadním dřevem z lesa, voda ze střechy je svedena do kanálu a následně do rybníka, které tvoří přírodní stanoviště.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook