Centrála Eneco v Rotterdamu – stavba v duchu firemní filozofie, sen všech zaměstnanců

Odeslat
e-mailem
Photo © Matthijs van Roon

Eneco Headquarter
Hofman Dujardin Architects
Lokalita: Rotterdam (Netherlands) – 2012
Rok: 2010
Práce skončily v roce 2012
Investor: Eneco
Stav: dokončená práce
Typ: Administrativní budovy / firemní budovy

Amsterdamský ateliér Hofman Dujardin Architects, ve spolupráci s Fokkema & Partners, hráli vedoucí roli v pomáhání udržitelná energetické společnost Eneco praktikovat to, co káže. Oni navrhli interiéry pro správní budovy Eneco v Rotterdamu, který prošel revolucí k vytvoření dokonalého pracovního prostředí, kompletnímu zásobování solární energií, přirozeného světla a kyslíku z vnitřní vegetace, jako ozvěna Eneco vize udržitelnosti. Budova je také dokonalým příkladem toho, jak chytrý a efektivní kancelářský design může nabídnout zaměstnancům možnost pracovat flexibilně v dynamickém, otevřeném, udržitelném a zdravém životní prostředí.

Budova nabízí 14 podlaží na 25.000 m2. Srdcem budovy je centrální atrium s přirozeným osvětlením, recepcí, zasedacími místnostmi, pracovními plochami, prostory pro neformální setkání, salonky, restaurace, služby recepce a hlediště. Interiéry jsou laděny do různých barev, použité materiály byly voleny s ohledem na zanechání minimální ekologické stopy. Sluneční kolektory na jižní fasádě a na střeše sledují slunce po celý den a absorbují maximální množství sluneční energie. Fasády tvoří velké prosklené plochy, ve spodních podlažích jsou ozeleněné. Odpadky se recyklují, v objektu jsou použity jen úsporné LED žárovky, zaměstnanci mají možnost využít pro lokální cestování elektromobily.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook