Malá administrativní budova v Japonsku se prohýbá od chodníku až směrem k nebi

Odeslat
e-mailem
tit

Urbanprem Minami Aoyama
Yuko Nagayama & Associates
Lokalita: Aoyama Itchome stanice, 2 Chome-1 Motoakasaka, Minato, Tokio, Japonsko
Plocha: 144 m²
Rok: 2012
Typ: Administrativní budovy/Interiéry

Administrativní budovu od Yuko Nagayama & Associates nalezneme v rezidenční čtvrti s výhledem na úzkou ulici z jednoho bloku Aoyama Ave v Japonsku. Na rozdíl od mnoha vysokých budov stojí podél cesty. Nachází se v mezeře mezi dvěma budovami různých měřítek, proto se architekti snažili navrhnout nový objekt v kohorenci s původní zástavbou.

Tvar budovy je ohnut k nebi, jako břícho se protahuje dopředu, což vytváří mnoho připodobnění a názvů, které kolemjdoucí pro objekt vymýšlí. Konstrukce je doplněna o dva druhy oken, které se otevírají na každé úrovni, což definuje budově jasné měřítko.

Sluneční světlo se odráží na zakřivené vnější zdi s jistou gradací, zatímco uvnitř místnosti je proudy slunečních paprsků regulovány okny. Architekti navrhli budovu na konceptu „abstrakce“, kdy jde o nový způsob, jak vytvořit vztah mezi architekturou a lidmi.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook