Obří kampus se zvlněnou betonovou střechou porostlou zelení dokončili ve Francii

Odeslat
e-mailem
Photo © Sergio Grazia

Paris Campus
Jean-Philippe Pargade
Lokalita: Marne-la-Vallée, Francie
Podlahová plocha: 35.300 m²
Užitná podlahová plocha: 24300 m²
Vítězný projekt: 2008
Rok dokončení: 2014
Typ: Administrativní budovy

Ve městě Marne-la-Vallée 20km od Paříže vznikl kampus určený pro výzkum, který se řadí mezi výrazné inženýrské stavby poslední doby. Je navržený francouzským architektem Jean-Philippe Pargadem a jde o téměř 40.000 čtverečních metrů zahrnujících laboratoře, kanceláře a učebny. Vedle toho prostory pro různé sportovní aktivity a restauraci se zázemím.

Design je definován vlnou, kterou tvoří betonový střešní baldachýn. Klenutá konstrukce využívá techniky používané při budování mostů. Zelená střecha je přístupná a poskytuje nejen areál s venkovním prostředím pro rekreaci, ale také posiluje okolní struktury spojující celistvost systému.

Velký multifunkční prostor interiéru spojuje společné obsažené v prosklených jednotkách. Ty mají výhled na centrálně umístěný park. Z hlediska životního prostředí využívá budova celkový bio-klimatický systém pro úsporu energie. Objekty jsou orientovány, tak aby docházelo k maximalizaci solárních zisků, zatímco je také použito přirozené větrání a různé metody pro využívání dešťové vody.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook