Proměna pivovaru v administrativní sídlo farmaceutické firmy proběhla ve Švédsku

Odeslat
e-mailem
nahled

Octapharma Brewery
Joliark
Lokalita: Hornsbergsvägen, 112 51 Stockholm, Švédsko
Rozsah: 7400,0 m²
Rok: 2015
Typ: Administrativní budovy/Interiéry

Projekt je výsledkem rychlého rozvoje místní farmaceutické firmy a následnou potřebou zvýšení kapacit, včetně kancelářských prostor, vědeckých laboratoří, stejně jako továrny a výrobních prostor v areálu v západní Kungsholmenu. Bývalý pivovar, spolu s okolními zařízeními, byl koupen již v roce 2009.

Pivovar, který byl postaven v roce 1890, čelil ekonomickým problémům a zbankrotoval. Budova byla od té doby používána mnoha způsoby, ale pomalu chátrala. Po čase se však pro její historický a kulturní význam stala kulturní památkou.

Původní stavba byla z velké části ze dřeva, to se ale ukázalo málo vhodné jako materiál v budově pro výrobu léků. Místo toho se firma rozhodl nechat budovu transformovat pro administrativní účely. Kromě kanceláří tak v transformované budově nyní sídlí i funkce jako jsou společenské prostory, konferenční místnosti, šatny, skladování a velká jídelna.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook