Skvělé místo pro všechny kreativce představuje nový ateliér ve Španělsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Adrià Goula

Studio for Arranz Bravo
Garcés – De Seta – Bonet
Lokalita: Tunelech de Vallvidrera, Barcelona, Španělsko
Plocha: 167 m²
Rok: 2013
Typ: Ateliéry/Administrativní budovy/Interiéry

Nová budova atelieru ve Španělsku je určena výhradně pro tvůrčí činnosti. To architekty Garcés – De Seta – Bonet vedlo k názoru, pojmout stavbu jako kompaktní celek s jednotnou fasádou a jasným konstrukčním systémem. To vše musí hrát i s okolní přírodou, která ateliér obklopuje. Interiér působí jako tekutina v podobě betonu – monolitického konstrukčního stavebního pojetí. Architekti v tomto materiálu našli drsné a otevřené prostranství, které poslouží k umělecké práci a nebude narušovat myšlení umělce.

Pozemek je svažitý s velkým množstvím stromů a je přilehlý k domu malíře. Malá budova má největší rozměr 12 m x 13,5 m. Výsledek návrhu je jednoduché hranolové pojetí objemu, který skýtá dílny pro sochařství a obchod pro vlastní práce malíře.

Studio je prostor bez výchozího názoru, dotváří ho až přírodní podmínky jako jsou například sluneční paprsky. Interiér přijímá světlo především z velkého světlíku a setkání čtyř šikmých střech, které nepravidelně dokončují definici prostoru z vrcholné vodorovné linie 5-ti metrů vysokých periferních stěn.

Schodiště, který je umístěno nenápadně na jedné straně nenarušuje jednotu studia, vede k nižšímu patu s výškou 3.5 m. Zadní prostor nejblíže k opěrné zdi je určen pro ukládání uměleckých děl a přední oblastslouží jako dílna. Prosklení nabízí možnost přechodu na vnější pracovní terasu s výhledem na hustou zeleň.

Strukturálně celek působí jako kompaktní, jednotný objem, který narušuje pouze velký otvor v přízemí umožňující horní část budovy fungovat jako velký konstrukční nosník, čímž odstraňuje potřebu jakéhokoliv externího konstrukčního systému.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook