Na strategické křižovatce významných ulic ve Francii vyrostla nová administrativní budova

Odeslat
e-mailem
Photo © Julien Lanoo

Lille Offices
LAN Architecture
Lokalita: Euralille, Boulevard de Turin, Lille, Francie
Plocha: 3486 m²
Rok: 2014
Typ: Administrativní budovy

Euralille je čtvrť v centru města Lille, u které dochází v posledních letek ke značnému rozvoji, jehož součástí se stala i administrativní budova Lille Offices.  Ta zaujímá poslední volný pozemek v rámci první fáze komerčního, nákupního a zábavního komplexu. Nachází na strategické křižovatce dvou významných ulic a slouží jako rozbočovač, který spojuje prvky, jenž ji obklopují. Projekt si vzali na starost francouzští LAN Architecture. Návrh vytváří zřetelný městský prostor, který kombinuje veřejné i soukromé programy s rozlehlou oblastí v dolní části věže. Tato část nabízí místo pro sociální interakci všech obyvatel této části města.

Interní flexibilní program je organizován kolem centrálního jádra, který zahrnuje pomocné prostory a vertikálních komunikaci. Kanceláře jsou koncipovány tak, aby bylo možné adaptabilní a racionální uspořádání, které podporuje efektivní rozdělení plochy.

Obálka budovy byla navržena v reakci na konkrétní požadavky včetně orientace a využívání tepelných požadavků. V důsledku toho dochází ke kombinaci převážně skla s různými formami měděného pláště.

Věž poskytuje výhled na křižovatku nebo les severně od budovy. Šikmé fasády mají řadu oken, které poskytují 360-stupňové panorama města Lille.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook