Technologický park s administrativou se téměř vznáší nad portugalskou krajinou

Odeslat
e-mailem
Photo © João Morgado

Elevated office building
Jorge Mealha
Klient: parque tecnológico de óbidos
Lokalita: Lisabon, Portugalsko
Typ: Administrativní budovy/Interiéry

Nová administrativní budova od portugalského architekta Jorge Mealha se nachází se na okraji Obidos, historického města 100 km severně vzdáleného od Lisabonu. Jde o technologický park s advokátním zaměřeněním a doslova se obtáčí kolem velkého náměstí.

Budova obklopující veřejné náměstí je čvercového charakteru a její rám je povýšen nad krajinou, kde jsou kanceláře. Níže se nacházejí konferenční místnosti a multifunkční prostory, stejně tak jako restaurace a prodejny.

Od vítězství v soutěži, kdy byl projekt navržen již v roce 2010, se konstrukční tým snažil naplánovat strukturu, která bude mít minimální dopad na zeleň na pozemku. Šlo o výzvu pro celý tým architektů, aby pochopili právě vztah mezi přírodou a takto rozsáhlou budovou. Zvolili proto koncept již zmíněného náměstí uprostřed.

Budova tvoří tenkou vodorovnou čáru nad krajinou. Projekt dokončen za použití tří primárních materiálů: hrubý beton a ocel v podobě Cortenu a sklo.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook