Výrazná oranžová budova v Japonsku v sobě ukrývá kancelářské prostory

Odeslat
e-mailem
Photo © Hiroshi Ueda

orange-clad office building in japan
O.F.D.A. associates
Lokalita: Ibaraki prefektura, Japonsko
Velikost pozemku: 819,71 m²
Zastavěná plocha: 103,95 m²
Celková podlahová plocha: 115,02 m²
Typ: Kancelářská budova/Administrativní budova/Interiéry

Japonský architekt Taku Sakaushi z O.F.D.A. associates navrhl na první pohled „živou“, avšak příjemnou kancelářskou budovu, která slouží jako místo pro setkání místní podnikatelské komunity v regionu. Budova, která se nachází v prefektuře Ibaraki, je snadno identifikována pomocí výrazného oranžového pláště, který umožňuje struktuře stát jako maják v městské struktuře.

Původně klient žádal o uzavřenou strukturu typu skladu, ale byl přesvědčen konstrukčním týmem, že větší otevřenost splní od budovy také všechny požadavky, jenž si uživatel nadiktoval. V zadní části objektu je velký otvor, který přiléhá k dlouhé osázené zahradě a zajišťuje živý a aktivní styl lidí nacházejících se v přízemí. Externí prostor poskytuje místo pro schůzky, zahrada slouží jako veřejná promenáda, která se vyznačuje malou svatyní a chrličem převzatým z rodiště klienta. Panoramatické clony/rámy mění výhled na pozemku a zajišťují, že tímto způsobem upravené členění vytvoří jak soukromá, tak veřejná místa dle momentálních požadavků.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook