Výrobní a kancelářské prostory společnosti na textilní tisk našly místo v Německu

Odeslat
e-mailem
Photo © Michael Compensis

Textilmacher
tillicharchitektur
Lokalita: Mnichov, Německo
Plocha: 1135.0 sqm
Rok: 2013
Typ: Administrativní budovy/haly

Objekt se nachází v průmyslové zóně v Mnichově. Na severní straně hostí budova výrobní a kancelářské prostory. Jde o společnost pro textilní tisk a vyšívání. Hlavní architektonický výraz budovy je geometricky složená fasáda, která deformuje jednoduchý. Dochází ke hře světla a stínu. Matný světlý povrch antracitu pigmentovaného betonu reaguje na jeho prostředí. V závislosti na ročním období, denní době, počasí a dopadu světla, fasáda neustále mění svůj charakter.

Prefabrikace, krátká doba výstavby a finanční výhody vedly k výběru konkrétní fasády. Vše bylo dáno dohromady a postaveno pouze díky čtyrem typům různých bednění. Panely jsou bezešvé, s ostrými hranami a bez pórů na povrchu.

Při návrhu se pracovalo s moduly až 6,6 x 3,9 m. Montážní sekvence byly pečlivě plánovány, takže prvky jsou umístěny přesně jako puzzle a zapadjí do sebe dle plánů a návrhů. Na rozdíl od výrazné fasády je interiérový design ponechán více prostoru pro výrobní proces a produkty v showroomu. Došlo k omezení materiálů a barev jen na minimum. Leštěné betonové podlahy, okenní profily modřínového dřeva a bílá povrchová úprava stěn jsou dominující materiály. Sloupová konstrukce poskytuje vysoký stupeň flexibility a možnost přizpůsobení se měnícím se pracovním procesům.

Výroba se nachází v přízemí a prvním patře, zatímco kanceláře a showroom zaujímají druhé patro. Skladovací a jiné místnosti se nacházejí v suterénu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook