Železobetonová konstrukce formuje nezvyklý tvar administrativní budovy v Jižní Koreji

Odeslat
e-mailem
Photo © Wansoon Park

Gilmosery
Kim in-cheurl+ARCHIUM
Lokalita: 42 Seocho-daero 46-gil, Seocho-gu, Seoul, Jižní Korea
Rozsah: 1029,0 m
Rok: 2012
Typ:  Administrativní budovy/Interiéry

Gilmosery je sedmipodlažní stavba od Kim in-cheurl+ARCHIUM, která se nachází v Jižní Koreji. Má jedno podzemní podlaží a šest nadzemních. Je tvořena železobetonovou konstrukcí, která sedí na 383 m2 zastavěné plochy. Objekt se skládá ze 1028,97 m2 kancelářských prostor, které se věnují vývoji softwaru v oblasti e-bankingu.

Komerční budova leží v obytné zóně při návrhu musela splňovat stejné podmínky srovnatelné se standardy okolní zástavby. Místo toho, aby se tak architekt snažil budovu vyhnat do co největší výšky, přistoupil k návrhu zaměřující se především na její formu.

Předpisy byly v rozporu s architektonickou teorií maximalizace užitečného prostoru. Došlo proto k návrhu atipické formy, jež byla komplikovanější, ale přinesla vhodný poměr výšky a zastavěné plochy.

Místo uzavření prostoru a vytvoření stísněných místností se objekt doslova rozevřel do stran. Kostrová železobetonová konstrukce vytváří prostor a rámy, jež formují objem administrativní budovy.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook