Inovativní výzkumné centrum v Itálii, kde je dotažen každý detail

Odeslat
e-mailem
Photo © i.lab Italcementi

Italcementi i.lab
Richard Meier & Partners Architects LLP
Lokalita: Stezzano, Bergamo (Italy) – 2012
Rok: 2005
Práce začaly v roce 2007
Práce skončily v roce 2012
Investor: Italcementi
Klient: http://www.italcementi.it
Počet podlaží: 2
Stav: dokončená práce
Typ: Průmyslová zařízení / Výzkumná centra /Laboratoře
www.italcementi.it

I.lab je skvělé místo pro průmyslový výzkum. Projekt je charakterizován usilovnou prací na každém detailu, s velkým důrazem na kvalitu prostoru, který spojuje lidi a funkce.
Pro realizaci i.lab, Richard Meier navrhl strukturu ve dvou nadzemních a třech patrech podzemních. Uspořádání je do dvou ubytovacích křídel, které mají výhled na centrální nádvoří – jeho otevřenost k zeleni. Velký vstup s dvojitou výškou přirozeně navazuje na prosklené atrium, které rozděluje dvě křídla budovy. První křídlo, paralelně na dálnici, obsahuje laboratoře a kanceláře. Druhé křídlo v přízemí zahrnuje velké konferenční místnosti, které mohou pojmout až 240 míst.

Mezi mnoho technických a průmyslových inovací, které charakterizují i.lab, patří např. skleněné systémy, které vytváří strukturu a přináší kontrast mezi pevností betonu a lehkostí čirého skla.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook