Komplex pro servis zemědělských strojů ve Spojených státech

Odeslat
e-mailem
Photo © de leon & primmer architecture workshop

Mason Lane Farm
de leon & primmer architecture workshop
Lokalita: Goshen, Kentucky (United States) – 2009
Rok: 2009
Práce začaly v roce 2009
Práce skončily v roce 2009
Dodavatel: Lichtefeld, Inc.
Stav: dokončená práce
Typ: Průmyslová zařízení
www.deleon-primmer.com

Mason Lane Farm je nový komplex pro servis zemědělských strojů a zařízení, tankování a skladování a také poskytování sezónního úložiště pro obilí a seno. Zařízení se rozhládá na 2000-akrovém pozmku určeném pro zemědělství, rekreaci a chov divoké zvěře. Projekt byl předložen k certifikaci LEED Gold Level a je tak jako první svého druhu, který LEED kritéria pro zemědělské projekty splnil.

Komplex byl postaven s cílem minimalizovat údržbu. Stavební odtoky byly odstraněny a nahrazeny řídícím systémem s mělkými betonovými prvky umístěnými pod každým střešním okapem. Přívalové vody tak směřují do sběrných nádrží. Prostor je osázena rodilými a regionálními rostlinami, které nevyžadují zavlažování.

Dvě hlavní budovy (stodola „A“ a ‚B’), jsou uspořádány do rámu s venkovním pracovním nádvořím, umožňují konsolidaci venkovního osvětlení.

Stodola ‚A’, s plně uzavřenými skladovacími a pracovními prostory, využívá standardní prefabrikovaný dřevěný příhradový rám s fasádou z vlnitých kovových panelů. Dochází ke zdůrazňování vrstvení konstrukce. Stavební prvky, které jsou obvykle skryté (například upevňovací šrouby apod) jsou začleněny nejen jako konstrukční prvky ale i finální pohledový materiál. Přirozené světlo a větrání jsou poskytovány pomocí otevíratelných oken plné výšky, které pracují v kooperaci s ventilátory a nasávají vzduch přes budovu.

Stodola ‚B’, velká krytá bouda, slouží k ukládání sena a vybavení. Fasádu tvoří mřížky z bambusu pocházejícího pouze 35 km od budovy. Je považován za rychle rostoucí invazivní „plevel“, ale bambus je především materiál, který poskytuje prodyšnost fasády umožňující seno sušit přirozeným větráním.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook