Jako křídla černého ptáka se budova otevírá městu

Odeslat
e-mailem
Photo © Mariela Apollonio

Metal Foundation [sLAB]
[baragaño]
Rok: 2008
Práce začaly v roce 2008
Práce skončily v roce 2011
Hlavní konstrukce: ocel
Investor: Fundación Metal Asturias
Klient: www.fundacionmetal.org
Náklady: 4.000.000 EUR
Plocha: 3.340 m2
Počet podlaží: 3
Stav: dokončená práce
Typ: Průmyslová zařízení / haly

Koncepce nového sídla Metal Foundations, v Aviles, se zrodila při první návštěvě, a ze vzpomínek na toto místo. Architekti si již od prvních výkresů a návrhů hráli s myšlenkou na velké kusy oceli. Odkaz na díla Richarda Serry, Chillida a Oteiza, byl vždy v jejich mysli.

Bylo důležité, aby se jednalo o živou budovu, budovu, která by žila, s pochozími střechami s výhledem na město, přístav, moře … stavba, která může být využívána mnohem více než jen v rámci průmyslového parku, kde je umístěna, ale jako nový prostor pro Aviles.

Průmyslová budova, která spojuje staré paměti, areál továrny, potrubí, jeřáby, atd. … s městem Aviles, v období městského rozmachu.

Jako stěhovavý pták, dvě černá křídla,  setkávající se v centrální části, jsou otevřena na jih, do města. Červená barva běží v přístupu do objektu a po obvodě, jako vzpomínka na výrobu oceli. Uvnitř budovy jsou světlé interiéry, kontrastující s tmavým pláštěm.

Ocelová konstrukce a instalace jsou přiznané, aby mohly sloužit jako praktická ukázka toho, čím se společnost zabývá.

Ocel zde hraje hlavní roli ve všem. Nejen proto, že budova je pro Metal Foundation, je to také materiál v paměti místa a Aviles. Ocelová konstrukce, která tvoří budovu, je produkován elektrickou troubou, což znamená, že je 100% recyklovatelná a 70% přichází k recyklaci. Jedná se o šroubovanou konstrukci, což umožňuje renovaci budovy, pokud by to bylo v budoucnosti nezbytně nutné.  Velkou výhodou byla také rychlost montáže celé konstrukce.

Opláštění je navrženo v modulu 30 cm, s použitím kazetových a děrovaných profilů v černé barvě. Tento profil byl navržen japonským architektem Toyo Ito. V případě fasády, tradice a inovace se setkávají v kombinaci cihlové zdi a montované ocelové profily v odvětrané fasádě.

Stěny jsou tvořeny 120mm cihlové zdi s 40 mm vrstvou stříkaného polyuretanu jako tepelnou izolací. K této zdi jsou přišroubovány ocelové profily, vytvářející provětrávanou fasádu.

  • Ocelová konstrukce 100% recyklovatelná – 70% z recyklace
  • Perforované nosníky ACB
  • Kompozitní ocelové bednění pro betonové desky
  • Fasáda: Lumiere + kazety v černé barvě

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook