Rekonstrukce lihovaru v USA zachovala tradiční tvar v kombinaci s moderními materiály

Odeslat
e-mailem
Photo © De Leon & Primmer Architecture Workshop

Wild Turkey Bourbon Visitor Center
De Leon & Primmer Architecture Workshop
Lokalita: Lawrenceburg, KY, USA
Plocha: 9.140 sqft
Rok: 2013
Typ: Haly

Lihovar, který je jeden z původních sedmi palíren v Kentucky Bourbon Trail, se může pochlubit novou tváří, protože byl svými novými majiteli nedávno transformován na Gruppo Campari. Kentacká architektonická firma De Leon & Primmer Architecture Workshop byla vyzvána k navržení nové struktury, která by nejen podporovala komplexní formát lihovaru, ale také by sloužila jako prezentační objekt nabízející exponáty s lihovarem související. Tj. obchod se suvenýry, prostory pro pořádání akcí, degustační místnost a pomocné podpůrné prostory.

Budova se odchyluje od svých zřejmých agrárních kořenů, vykazuje současný pohled na tradiční materiály a formy, ale nabízí moderní přístup k architektuře. Šikmá střecha dotváří dojem stodoly ve venkovské krajině s výhledem na řeku Kentucky. Těžké dřevo formuje stavbu a může se pochlubit velkým otevřeným prostorem lemovaným odhaleným krovem, přičemž na postraních stěnách se často pracovalo se sklem. Menší černé dřevěné lamely zabalují exteriér v sekcích a jsou s diagonálními vzory, které vytvářejí jemně texturovaný povrch, který odráží světlo z různých úhlů. V interiéru jsou stejné tmavé lamely, které lemují přirozeně ošetřené základní konstrukční prvky podporující odstupňovanou centrální komunikaci. Ta končí v degustační místnosti s výhledem na řeku. Celá spodní polovina budovy, především východní průčelí, je tvořeno ze skleněných panelů, které umožňují návštěvníkům nahlédnout do krajiny a vidět, odkud suroviny do vystavených nápojů pocházejí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook