Díky rekonstrukci získal interiér malého bytu v Paříži osobitý minimalistický styl

Odeslat
e-mailem
Photo © Fred Toulet

Apartment in Paris
Schemaa
Lokalita: Paříž, Francie
Plocha: 32.0 sqm
Rok: 2014
Typ: Interiéry

Dnešní projekt, který si představíme, se týká rekonstrukce a rozšíření bytu nacházejícího se v Paříži. Stávající plocha je cca 30 m² a zcela byla zcela přehodnocena z hlediska provozu a doplněna extra prostorem, jenž byl rehabilitován v podkroví.

Koncept tvoří struktura vnitřních prostor rozdělených funkčními pruhy. Došlo také k integraci skladovacích jednotek. První pruh je mezi vstupem, jídelnou a obývacím prostorem. Zde se nachází kuchyňská linka a skladovací jednotka. Dřevěné desky na stěnách, na podlaze i na stropě dokončují tuto funkční jednotku.

Druhý pruh, který tvoří střídavé – běhounové schodiště, vede do ložnice umístěné uvnitř podkroví. Skladovací zařízení jsou nainstalovány přímo ve schodišti a vytváří podél zdi regály až ke stropu. To zdůrazňuje prostorový vztah mezi oběma úrovněmi.

Jídelní stůl je možné rozebrat, nohy lze zavěsit na háčky na stěnu a deska lze namontovat mezi okna.

Oranžové akcenty byly použity v celém bytě včetně háčků u vchodu, na obklady za kuchyňskou linkou, jídelních židlích a osvětlení v přední části schodiště.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook