Interiér, který představuje model pragmatismu a smyslu architektonického celku

Odeslat
e-mailem
Photo © Steve Montpetit

Condo Canal Lachine
c3studio
Lokalita: Montréal, Québec/Canada/2011
Rok: 2011
Práce začaly v roce 2011
Práce skončily v roce 2011
Investor: Private
Stav: dokončená práce
Typ: Interiéry
http://c3studio.ca

Interiérové c3studio získalo za Condo Canal Lachine v Montrealu (Québec, Canada) nejvyšší ocenění v kategorii „rezidenční stavby / kuchyně“ ve výroční soutěži Quebec Grands Prix du Design v roce 2011. Za jeho zdánlivou jednoduchost, vnitřní prostor odhalující vizuální osobnost, která evokuje monolitické sochy spíše než běžný obývací prostor.

Projekt navržený Mariem Painchaudem, zakladatelem c3studia, je modelem pragmatismu a smyslu pro architektonický celek. Využijete-li prosklení v bytě, dojde k otevřením kuchyně a jídelny do obývacího pokoje. Jediná podpora odděluje kuchyň od jídelny. Kromě toho byla jídelna převedena do kuchyně, která je koncipována jako dlouhá, funkční chodba.

Painchaud dal každému místu svou vlastní identitu tím, že si hraje s architektonickými prvky a materiály. Kvádr opticky vymezuje prostor kuchyně a jídelny. Lakované laminátové povrchy v kuchyni vytvářejí hry světla a perspektivy. Skleněný panel izoluje vchod. Na druhou stranu, aby se zachovala jednotu prostoru, je lehká dřevěná podlaha použita v celém prostoru.

Painchaud použil v bytě jakýsi sochařský vizuální přístup k prostoru. To je obzvláště dobře vidět v kuchyni. Složením této místnosti kolem dvou symetrických svazků, dává iluzi monolitické sochy vytěžené z obrovského bloku. K posílení této iluze návrhář zajistil čistotu linií monolitu skrytím všech úložišť ve skříních na míru a integrací jednotlivých zařízení a vybavení (umyvadlo, varná deska, zapuštěné osvětlení, a tak dále) do různých ploch povrchů.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook