Interiér s betonovými stropy zdobenými vyřezávanými texty

Odeslat
e-mailem
Photo © Fernando Guerra FG+SG

Casa do Conto, arts&residence
Pedra Líquida (Liquid Stone)
Lokalita: Porto/Portugal/2011
Rok: 2008
Práce skončily v roce 2011
Hlavní konstrukce: železobeton
Dodavatel: Pedras de Ronfos
Stav: dokončená práce
Typ: Apartmány / Interiéry

Architekti a interiéroví designéři dostali za úkol obnovit budovu k novému účelu. V tomto smyslu vznikl nový projekt, který vyžadoval specifický přístup, kdy bylo potřeba vhodně „využít“ starý dům a zkombinovat jeho dochované ozdoby, textury zdí doplněné o moderní plochy a designové prvky – zkřížení dřevodekorů, vlnité ocelové desky a zakřivené překližky – jakožto i „formu“ pro nové betonové stěny: na centrálním schodištěm, na zadní fasádě, v koupelnách uvnitř každého apartmánu. V důsledku toho vznikla jakási „zkamenělá architektura“, kde se tento moderní styl přeformulovat tak, aby fungoval v kontextu.

Všechny betonové stropy jsou zdobené vyřezávanými texty, kde si můžete přečíst různé příběhy.

Casa do Conto ztělesňuje jedinečnou historii, která souvisí s historií samotného města. Hotel je zosobněním Porta a jeho domácí architektury. Vyřezané jizvy z dob, které znázorňují jeho úpadek a znovuzrození, paměť minulosti a touha pro budoucnost, žulový kámen starých fasád a nový beton v jeho vnitřním jádře.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook