Interiér španělského domu, kde dominuje dřevo, kámen a sklo

Odeslat
e-mailem
Photo © Santos Díez

Hotel Moure
abalo alonso arquitectos
Lokalita: Santiago de Compostela/Spain/2010
Rok: 2008
Práce skončily v roce 2010
Investor: Hermanos Liñares Bar
Dodavatel: Kúpula
Náklady: 933.244
Stav: dokončená práce
Typ: Hotely / Interiéry

Hotel Moure je rozdělen na dvě klíčové funkce v přízemí. Vstupní část je s rampou, kam by měli vést první kroky a generovat tak dostatek návštěvníků. Čekárna je bez klasické pultu. V pozadí jsou terasové sedací kouty, světla a větrání. Čtyři dřevěné krabičky obsahující doplňkové služby. Na jedné straně malá kancelář, personál šatny, výtah a obchod. Na druhé straně začátek schodiště, malý obchod, úschovna, mužské a ženské toalety a kancelář. Poslední políčko v pozadí je skryté schodiště do víceúčelové místnosti a pod ním skříň s malou pohovku.

Na horních patrech se přidá výtah a malé kanceláře s centrální komunikací. Šest pokojů se sníží na čtyři, dva jsou na fasádě. Malé odlišnosti od klasické typologie: absence dveří na toaletách, připojená zrcadla nebo prodloužený keramický obklad mazávající hranice. Intimita v koupelnách je vyřešena průsvitnými skleněnými dveřmi sdílenými se sprchou, která nenarušuje design prostoru. Toalety jsou zajímavé jak geometricky, tak materiálově. Ve většině pokojů malé okno zavádí přirozené světlo k oblasti dřezu a vizuálně spojuje čela a konferenční stolky v místnosti. Podlahy a stěny jsou řešeny ve všech případech s modulovanými kusy kameniny deset na deset palců. V pokojích jsou integrované skříně, některé z nich dokonce s lednicí a pracovním stolem.

Pracuje se s prostorovostí hlavní galerie ve třetím patře a malou terasou v prvním patře.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook