Podnikatel si nechal postavit garáž pro svou sbírku automobilů a dalších předmětů

Odeslat
e-mailem
tit

Garage Of The Bears
Openbox Architects
Lokalita: Bangkok , Thajsko
Plocha: 230 m²
Rok: 2013
Typ: Garáž/Interiér

Jeden ze stálých klientů architektonického studia Openbox Architects, mladý podnikatel, zavolal architektům, že získal malý pozemek v blízkosti svých domů v Bangkoku. A že by zde chtěl postavit něco zábavného a zajímavého.

OPENBOX představili po důkladném prostudování velmi jednoduché řešení, jak plně obsadit 70% pozemku. Zvolili „monolitickou formu“ stavby sloužící k umístění velké sbírky automobilů a dalších sběratelských předmětů. Tento hlavní prostor doplnili o a malý obývací pokoj s vinným sklepem. Forma doma jednoduše reaguje na okolní zástavbu v každém směru a zároveň vytváří překvapující a působivý vnitřní prostor.

Vjezd do garáže je viditelný z ulice a rámuje ho zemitý tón a textura asfaltového šindelového opláštění. Zbylý prostor pře garáží byl navržen tak, aby nenarušoval vzhled stavby. Je zde pouze minimalistický zelený trávník s nádechem „sochařských“ svislých čar borovic.

Při průchodu vchodem se strop postupně zvyšuje směrem dozadu. Skvělý interiér je zřízen v dynamickém duchu, což odráží vlastní sbírku sportovních automobilů majitele. Sběratelské předměty ve formě různých postaviček hravě zařízení interiéru doplňuje. Osvětlení je zajištěno především reflektory zavěšenými na stropě, což poskytuje větší flexibilitu pro uspořádání artefaktů. Vinárna a sezení je naplánováno na konci místnosti.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook