Moderní a nadčasový loft se skládá z obývacího prostoru a dvou ložnic

Odeslat
e-mailem
Photo © EHTV Architectes

Loft 02
Ehtv-architectes
Lokalita: Bruxelles/Belgium/2011
Rok: 2011
Práce skončily v roce 2011
Investor: private
Náklady: 100000
Stav: dokončená práce
Typ: Interiéry

Klient chtěl moderní a nadčasový loft skládající se z velkého obývacího prostoru, dvou ložnic a samostatné koupelny.

Architektonický koncept je založen na touze vymanit se z omezení umístění kuchyně a koupelny v blízkosti zásobníku a docílení větší volnosti v organizování různých variant interiéru. Hlavní myšlenka je tedy založena na principu vyzdvižení těchto dvou funkcí tím, že dochází k vytvoření techniky, umožňující dobré uspořádání.

Z grafického hlediska vedla architekty k tomuto řešení vizuální koncepce pásu bambusu, který procházení loft v celé své délce … jde o velmi střízlivé a velmi geometrické řešení. V ložnici je bambusová podlaha, která dává prostoru pocit pohodlí.

V materiálech a barvách se rozhodli architekti jít střízlivou a rafinovanou cestou, najdeme zde minimum „napojení“ pro minimalistické vykreslování. Podlaha je šedá polyuretanová, stěny jsou bílé, jednoduché strop je ponechán jako betonová deska. Celek je přerušovaný bambusem a prosklenou oranžovou sklovinou dávající atmosféru do dynamické a teplé roviny.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook