Moderní interiér prostorného rodinného domu v Jižní Africe

Odeslat
e-mailem
Photo © Adam Letch

Pearl Valley 334
SAOTA – Stefan Antoni Olmesdahl Truen Architects
Lokalita: Paarl, Cape Town (South Africa) – 2011
Rok: 2011
Práce skončily v roce 2011
Stav: dokončená práce
Typ: Rodinné domy, Interiéry

Mladá rodina se rozhodla přemístit směrem na Západní Kapsko a chtěla vyměnit rychlý městslý životní styl za klidnější, ve kterém se vychovají své potomky. Usadili se na exkluzivní Pearl Valley Golf Estate nacházející se v blízkosti Paarl, jen 30 minut jízdy od města.

Původní architektonický návrh domu byl dodán od Gauteng based architect, Gardiol Bergenthuin. Majitelé si nechali vytvořit také návrh interiéru, jenž dodali přiblížil ANTONI ASSOCIATES. Interiér je moderní s důrazem na využívání přírodních materiálů.

Dům byl navržen kolem centrálního nádvoří. Formální obývací pokoj tvoří velký objem – prostor s příhradovým stropem, je v mezipatře a nachází se v blízkosti jídelny. Jídelna je „dělena“ horizontálním pásem – krbem, který byl umístěn v rovině s jídelním stolem. Z kuchyně je výhled do centrálního nádvoří.

Pro sport a zábavu je připravena přední terasa a bazén a další místnosti pro zkrácení dlouhé chvíle jako TV salonek, krytý gril a bar v blízkosti dvora.

Decentní osvětlení bylo začleněna do všech zákoutí, přepážek a periferních hran. Skryté osvětlení bylo použito také ke zvýraznění přirozené, organické povrchové úpravy. Interiérový nábytek a dekor je moderní a dodává pocit tepla domova. Úpravy, včetně dřeva, textury kůže a surové potahy přidávají sofistikovaný smysl pro střízlivý luxus.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook