Originální schodiště do vašeho bytu vyžaduje značnou dávku odvahy k jeho užívání

Odeslat
e-mailem
Photos © Mieke Meijer

Objet élevé
Mieke Meijer
Rok: 2014
Typ: Interiéry

Holandské designové studio, jenž vede Mieke Meijer, představilo zajímavé schodiště, které v sobě má integrovaný stůl, úložné prostory a police a je rozděleno na dvě základní části.

Materiálově schodiště tvoří dub a černá ocel.

Instalací hotového prvku byl pověřen designér Just Haasnoot a nachází se přímo v jeho domově ve Wassenaaru, bohaté čtvrti v Haagu. Spojuje v sobě funkci úložných prostor a přístupu do horního patra přes sérii otevřených rámů.

Schodiště je založeno na systému samba, kdy dochází ke střídání kroků a tím pádem i stupňů. Schodiště tak umožňuje příjemně stoupat i ve strmém úhlu.

Spodní polovina schodiště je vybavena širokými kousky dubového dřeva integrovaných do polic a skladovacích jednotek. To také slouží jako prostor pro rostliny a ornamenty, které jsou součástí stolu. V polovině schodiště dochází ke změně designu a účelu. Kroky se zmenšují a schodiště tvoří zavěšená konstrukce.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook