Otevřený prostor vkusně zařízeného apartmánu v Izraeli zapůsobí na první pohled

Odeslat
e-mailem
Photo © Amit Geron

Y duplex penthouse renovation
pitsou kedem architects
Lokalita: Tel Aviv, Izrael
Plocha: 160 sqm + 40 sqm terasa
Rok: 2010 – 2014
Typ: Interiéry

Pro renovaci střešního apartmánu s výhledem na Tel Aviv byli investory vybráni pitsou kedem architects s požadavkem na vštípení identity do bytu, který původně představoval „standardní“ bydlení obklopené krásným výhledem. Strategie architektů byla do značné míry založena na pečlivě složené paletě materiálů, stejně jako vysokou pozornosti k detailu nábytku a jednotlivým architektonickým prvkům. Projekt, pojmenovaný jako „Y“, je podkrovní mezonet, kde jsou vystaveny betonové zdi, teracové podlahy, nelakované dřevo, stejně tak jako ocelové schodiště a designový nábytek. Vnitřní obytný prostor splývá s venkovní terasou, která je oddělena velkými skleněnými tabulemi s minimálním konstrukcí.

Shodiště slouží jako silný prostorový a funkční prvek. Je vázáno na jedné straně do monolitické betonové zdi a osvětleno přes světlíky od shora. Prostor spojuje dvě úrovně bytu dohromady a to nejen díky zmíněnému schodišti, ale také různými prvky a materiály, které jsou v interiéru použity.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook