Příjemný interiér rodinného domu poblíž pláže Prado v Marseille

Odeslat
e-mailem
Photo © Paul Ladouce

Le Prado/Marseille
padovani maurice
Lokalita: Marseille (France) – 2011
Rok: 2011
Stav: dokončená práce
Typ: Apartmány / Rodinné domy / Interiéry / Design / Nábytek na míru / Osvětlení / Lofty

Interiér rodinného domu se nachází poblíž pláže Prado v Marseille. Jedná se o bývalou usedlost rekonstruovanou ve třech krocích. Na samém konci devadesátých let se mladá rodina se dvěma dětmi rozhodla proměnit původní bydlení v prostory, které by vyhovovaly jejich životnímu stylu.

O několik let později pár získával navíc prostory polo suterénu, stejně jako přilehlé hospodářské budovy. I tentokrát šlo rodině o tom, aby jednotlivé místnosti působily otevřeně a to docílili také velkou mírou prosklení, které usnadňuje průchod světla a dochází k interakci s okolní zelení. Jídelna a obývací pokoj se přesunuly dolů a zabraly celé přízemí. Zahráda s terasou mají přímou návaznost na obytné prostory a umožňují tak obyvatelům kdykoli vyjít ven a posnídat či si přečíst knihu na čerstvém vzduchu.

Dvě děti postupem času dospívaly a i dům prošel další fází rekonstrukce. Schodiště do mezipatra Schodiště do mezipatra bylo odlehčeno formou jednoduchého ocelového plechu, což se stalo nakonec výraznou ikonou domu. Jako materiál byly nově použity i OSB desky, působící jednoduše, ale efektivně. Zdi jsou vyvedeny ve formě broušené bělící techniky. Kuchyně se skládá ze dvou plně bíle lakovaných paralelních bloků. Zadní blok je vyšší a delší, je v podstatě určen pro skladování nádobí a zásob. Nízký ostrůvek slouží jako funkční bar a na mytí nádobí, přípravu a vaření.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook