Rekonstrukce bytu určena pro mladou rodinu našla inspiraci v japonské architektuře

Odeslat
e-mailem
Photo © Lisbeth Grosmann

Flinders Lane Apartment
Clare Cousins Architects
Lokalita: Stirling House Congdon Street, North Fremantle WA, Austrálie
Plocha: 75 m²
Rok: 2013
Typ: Interiéry

Rekonstrukce bytu navržena architektonickým studiem Clare Cousins Architects proběhla v památkově chráněné budově v Melbourne CBD. Projekt byl zaměřen na byt o 75 m2. Klienti očekávají jejich první dítě a jejich cílem bylo převést stávající prostor na byt hodící se pro mladou rodinu.

Rodinu inspirovaly tradiční japonské domy, a tak vznikly dvě nové „mikro“ ložnice. Velikost první je jen 2m na šířku. Druhý kout tvoří pódium kde je místo postele pouze matrace kryta překližkou. Posuvné příčky umožňují prostor opticky otevřít. Schůdky k pódiu poskytují další místa k sezení v prosotru obývacího pokoje. Stejně jako v japonské architektuře zde tak dochází k možnosti transformace i tak malého prostoru do soukromé zóny pouhým zasunutím posuvných příček.

Mezipatro v podkroví poskytuje spací prostor pro hosty a přístup k dalším úložným prostorám, kterých je v tak malém bytě dostatek díky důmyslně řešenému nábytku z překližky. Koupelna je tvořivě vybavena, tvoří ji levná dlažba a zlaté galvanické doplňky.

S půdorysem pouhých 25 m2 na osobu tak došlo k přestavbě, kdy bylo nutné minimalizovat spací prostor a naopak maximalizovat životní a sociální prostor v bytě, aby bylo možné hostit i početnější návštěvy.

2 komentářů »

  1. Pingback: Modern Minimalist Apartment with Japanese Style | Houzz-Interior

  2. Pingback: Two Apartments In Modern Minimalist Japanese Style | mydecos.com

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook