Šikovní architekti zařídili 8 m² malý pařížský byt se skrytým nábytkem a vybavením

Odeslat
e-mailem
Photo © Fabienne Delafraye

Tiny apartment in Paris
kitoko studio
Lokalita: Paříž, Francie
Typ: Interiéry

Malé pokoje pro služky, které se nacházejí v Paříži, byly dlouho považovány za neatraktivní a nevyužitelné prostory, byť v krásných budovách. Renovací mnohých z nich však došlo i mnoho investorů k názoru, že svou hodnotu mají a rozhodli se ve spolupráci s architekty o jejich maximální využití.

Pokoje jsou umístěny vždy na nejvyšší úrovni pod střechou a vyznačují se malými rozměry. Interiér je pouze základně vybaven, bez estetického cítění. Proto je zde při zachování původního konceptu jakýkoli standard pro běžný život velmi omezen.

V průběhu času se z pokojů stávaly podkrovínástavby nebo skladovací skříně. V dnešní době obecného růstu cen nemovitostí však dochází k tlaku na využití každého koutu a zapomenuté oblasti domu, proto se začínají i právě pokoje pro služky hojně využívat k obnovení funkce bydlení. v reakci na to Kitoko studio vzalo za úkol vtěstnat pro au-pair klientku bydlení na plochu 8m2.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook