Vesele laděný interiér vietnamského bytu doplnily výrazné vzorované dlaždice

Odeslat
e-mailem
Photo © Le Anh Duc

HT Apartment
Landmak Architect
Lokalita: Nam Trung Yen, mě Tri, Tu Liem, Hanoi, Vietnam
Architekti: Ta Tien Vinh, Truong Tuan Chung
Plocha: 83 m²
Rok: 2014
Typ: Interiéry

Apartmán se nachází v 11. patře staré budovy ve Vietnamu, která je určena převážně jako přechozí bydliště pro skupiny obyvatel s nízkým příjmem. Původní plán bytu byl rozdělen nelogicky (špatné osvětlení, nedostatečné větrání) a chaoticky uspořádán. Noví obyvatelé se tedy dlouze rozmýšleli, zda vůbec k bydlení toto místo využít. Otázka je pronásledovala do doby, než se setkali s architekty ze studia Landmak Architect. Ti jim s ohledem na cenu domu a výhodnou polohu blízko centra bydlení doporučili.

Byt měl být navržen a upraven tak, aby v něm mohli bydlet mladý pár + 1 malé dítě + prarodiče. Původní plán bytu měl 3 ložnice o téměř stejné ploše, oddělenou kuchyňskou linku a malý prostor obývacího pokoje s nedostatečným osvětlením a větráním. Architekti zrušili jednu ložnici v centru bytu a vytvořili veřejný prostor (obývací pokoj + jídelna + kuchyň + terasa).

Velmi výrazným prvkem v bytě je vzorovaná keramická dlažba použita jako dekorační materiál (dlaždice se objevili ve Vietnamu v 90. letech minulého století a stále jsou zde velmi populární, převážně však na podlahy). V tomto bytě architekti použili lisované dlaždice na televizní skříně v obývacím pokoji, stejně jako v hlavní ložnici a kuchyni. Tímto způsobem může obyvatel cítit „umění“ všude kolem něj.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook