Viktoriánský dvoupodlažní dům v Irsku byl dopněn o přístavbu z lepených nosníků

Odeslat
e-mailem
Photo © Alice Clancy

Scale of PLY
NOJI Architects
Lokalita: Dublin, Irsko
Spolupracovníci: John Monahan a Claire Faulkner
Plocha: 155.0 m²
Rok: 2014
Typ: Přístavby/Rodinné domy/Interiéry

Viktoriánský dvoupodlažní dům v Irsku nabízel před proměnou tmu a vlhko. Šlo o nevhodně postavený objekt, kde hlavní zdroj světla pocházel z průzorů do zahrady. Rekonstrukce přízemí tak přinesla odstranění přízemní zdi, což přineslo otevření prostoru a dostatečné rozšíření podlahové plochy pro umístění kuchyně a na ní navazující jídelny.

Uspořádání nových prostor maximalizuje orientaci na jihozápad a umožňuje vnitřní variabilitu. Místo u okna tvoří nádherné místo pro relax a nabízí kryté prostory, které i přes skleněnou bariéru nabízí úzký vztah exteriéru a interiéru.

Podoba nové konstrukce je struktura překližky a propojovací trojúhelníkový plán z lepených nosníků. Tyto roviny jsou navzájem umístěny, tak aby světlo pronikalo hluboko do objektu a slunce se pohybovalo domem po čas celého dne.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook