Betonové divadlo ve Francii s profilovanou fasádou

Odeslat
e-mailem
Photo © Patrick Miara

Le Théâtre Saint-Nazaire
K-architectures
Lokalita: Saint-Nazaire (France) – 2012
Rok: 2006
Práce začaly v roce 2008
Práce skončily v roce 2012
Investor: SONADEV pour la Ville de Saint Nazaire
Náklady: 10.800.000
Stav: dokončená práce
Typ: Divadla / Kina
http://www.k-architectures.com

Divadlo čerpá inspiraci v jeho bezprostředním okolí. Ať už materiálově, tak i ideově. Stopa monolitické minerální hmoty obřího bunkru a jeho formy je odvozena od nedaleké průmyslové architektury. Beton je povýšen na na jeden z nejhlavnějších prvků.

Sál je navržen jako neutrální subjekt, spojení mezi interiérem a exteriérem. Je ukrytý mezi divadlem a průčelím nádraží, kde sídlí některé z recepcí. Jeho střešní terasa, přístupná během otevíracích hodin, rozšiřuje bránu do druhého pavilonu. Má výhled na Place Pereire Brothers a podporuje externí scénické zařízení.

Atmosféra roste mezi hrubými výrazy jednotlivých částí budovy. Sál má 900 míst k sezení. Publikum má kapacitu asi 550 pohodlných míst, 110 míst dosahuje „zatahovací jáma“, která umožňuje instalaci orchestřiště. Ovinovací balkon na obou stranách poskytuje dodatečnou kapacitu pro 350 návštěvníků.

Technické místnosti se nacházejí v okolí výstupní oblasti, která je na severním konci zařízení a poskytuje přímý přístup do zákulisí a workshopů.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook