Dům kultury ve Francii od dánského studia BIG

Odeslat
e-mailem
Photo © BIG - Bjarke Ingels Group

MECA
BIG – Bjarke Ingels Group
Lokalita: Bordeaux/France/2012
Rok: 2012
Investor: Conseil regional d’Aquitaine
Stav: v procesu
Typ: Centrum umění / Divadla / Muzea / Koncertní haly / Galerie

Dánští architekti BIG vyhráli soutěž na vybudování kulturního centra ve Francii. MECA se nachází na historickém nábřeží Bordeaux. Struktura objektu je pro tři regionální agentury vizuálního a múzického umění v jediné instituci.

Jde o návrh, který je vhodný pro centrum současného umění, instituci umění a centrum pro literaturu a filmy. Jde o „veřejný prostor“ otevřený směrem k městu Bordeaux a řece Garonne. Budova je koncipována jako jediná smyčka „veřejného prostoru“ a kulturních institucí a dlažba promenády stoupá formou střechy, pak táhne přes programové srdce 3 institucí.

Budova a promenáda je oděna ve vápenci, který tvoří většinu architektury v Bordeaux. Během festivalů nebo jiných zvláštních příležitostech ve městě může být vnější MECA přeměněna na pódium pro koncerty, divadelní pódia nebo umělecké instalace.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook