Horská chata s 9 lůžky v Julských Alpách se nachází v nadmořské výšce 2531 metrů

Odeslat
e-mailem
Photo © Flavio Pesamosca

Camping Luca Vuerich
Giovanni Pesamosca Architetto
Lokalita: Julské Alpy, Itálie
Typ: Horské chaty/Hotely/Interiéry

Horská chatka s 9 lůžky se nachází v nadmořské výšce 2531m v Julských Alpách, přímo na hřebenu hory Foronon Buinz podél stezky Ceria – Merlone. Jde o přístřešek pro horolezce a turisty a jedná se o jakýsi pomník milovníků hor pro připomenutí jména Luca Vuerich, což byl horský průvodce a horolezec dobře známý na mezinárodní scéně, který zemřel v lednu 2010 ve věku 34 let při stoupání na ledový vodopád v horách v blízkosti Tarvisio.

Na popud rodiny Luca Vuericha a s pomocí horské služby Cave Predil tak vznikla malá chata navržena tak, aby odolala těžkému zatížení sněhem, které v zimě na stavbu působí. Tři fasády jsou zcela ponořeny ve sněhu a přístup je umožněn díky slunci na jižní straně.

Objekt o rozloze 16m2 je ze dřeva a stojí na 6 betonových sloupech. Je navržený a postavený z lamelových panelů. Prvky byly vyrobeny a řezány s CNC stroji a nam ísto stavby přepravovány vrtulníkem.

Celkově se struktura objektu skládá z 30 panelů a krovu. Hlavní základna je z modřínového dřeva. Jakmile materiál dorazili na náhorní plošinu Montasio, byl transportován vrtulníkem v jediném dni na vrcholek hory a sestaven.

2 komentářů »

 1. Jan Hendl

  23.9.2014 v 12.42

  jak se dá na tuto chatu dostat? Jsou nějaké oficiální stránky chaty?

  Díky,

  Honza

  • Pavel

   26.9.2014 v 22.26

   Taky bych rad vedel, docela vyzva na vylet

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook