Hotel v Kolumbii, kde se architekti museli při jeho návrhu držet přísných regulativů

Odeslat
e-mailem
tit

Click Clack Hotel
Plan B Arquitectos
Lokalita: Bogotá, Bogota, Kolumbie
Rozsah: 4500,0 m2
Rok: 2012
Typ: Hotely/Interiéry

Celkový objem, výška, šířka a další fyzické aspekty staveb jsou v oblasti Bogoty, v které nový hotel vznikal, jsou přísně regulované a architekti ze studia Plan B Arquitectos se s tím tedy museli řádně poprat.

Tento hotel je pokus o využití regualitivů na maximum. Je tenký a má čtyři rozdílné fasády. Delší z fasád tvoří boční stěny hotelu, hlavní průčelí reaguje na městský život konzolami o délce 1,5 m, což je maximální povolený rozměr stavebním úřadem.

Dopravní přístup se nachází na stejné úrovni jako přístup pro pěší, což umožňuje bezbariérové řešení. Společné prostory zabírají suterén.

Budova je chápána jako stohování malých místností centrální chodbou. Pokoje nabízejí možnost sledovat městský život a vzdálenou krajinu: obydlené kopce, homogenní zděné velkoměsto a prostory v blízkosti parku.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook