Hotel proplétající se v portugalském lese mezi stromy připomíná svým tvarem hada

Odeslat
e-mailem
tit

Tree Snake Houses
Luís Rebelo de Andrade + Tiago Rebelo de Andrade
Lokalita: 5450 Bornes de Aguiar, Portugalsko
Spolupracovníci: Madalena Rebelo de Andrade, Raquel Jorge, Pedro Baptista Dias
Plocha: 27,0 sqm
Rok: 2012

Projekt pojmenovaný Tree Snake Houses byl vyvinut ve spolupráci architektů se společností zabývající se modulárními systémy. Záměrem bylo dostat objekt do tvarů, který by byly daleko od kolmosti, jenž mají lidé spojeny s modulární výstavbou. Na projektu se podíleli Luís Rebelo de Andrade a Tiago Rebelo de Andrade.

Charakteristikou konstrukce je spojení břidlice a vzdušnosti, jež ve výsledku připomíná hada létajícího mezi stromy. Stejně jako divoké zvíře v jeho přirozeném prostředí, tak i dům jako by se náhle objevil v zorném poli pozorovatele.

Výběr materiálů dává okamžitý pocit spojení s přírodou a současně vytváří ucelený obraz o návrhu v dokonalé symbióze mezi domem a parkem.

Architekti využili nových technologií již testovaných v prototypech, které umožňují snadné nesení konstrukce v takových výškách.

Nativní surovina, břidlice a dřevo, se používá při dokončování na podporu integrace a zároveň přiznává neviditelnost domu v přírodě. Brání tomu, aby na sebe hotel strhl v parku hlavní pozornost a tak přírodní krásy lesa.

Udržitelný rozvoj a ekologie byly také jedním z hlavních problémů při vývoji projektu. Konzistence byla dosažena vrstvami a zesílení izolace, dochází k opětovnému využití vody, umístění solárních panelů, zajištění nízké spotřeby díky osvětlení pomocí LED technologie apod.

Každý dům se skládá z pokoje s koupelnou a kuchyně.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook