Hotel v Amsterdamu kombinuje moderní eleganci a hravost designéra

Odeslat
e-mailem
Photo © Conservatorium Hotel

Conservatorium Hotel
Lissoni Associati
Lokalita: Amsterdam/Netherlands/2012
Rok: 2011
Práce skončily v roce 2012
Investor: The Set Hotely
Stav: dokončená práce
Typ: Hotely
www.conservatoriumhotel.com

Conservatorium Hotel Amsterdam se nachází na slavném místě bývalých konzervatoří v Amsterdamu. Původní koncept byl postaven na konci 19. století a počat známým holandským architektem Danielem Knuttelem jako Rijkspostspaarbank. Knuttel byl chválen pro jeho schopnost fixovat jednoduchost a funkčnost a následně i několikrát oceněn. Nábytek a interiéry navrhl Piero Lissoni.

Na pozadí budovy nalezneme neuvěřitelně bohatou historii, hotel je neustále naplněn Lissoniho rukopisem. Je známý pro jeho strohé linie, „cudné“ látky a šedou barvu, která je rozmístěna podle kompozice v různých odstínech. Lissoni je považován za jednoho z nejvýznamnějších současných italských designérů. Jeho čisté designy jsou hybridem modernistických a moderních elegancí a v kontrastu s hravostí a prací s denním světlem v celém objektu, dodává prostorům vzdušnosti. Nábytek pochází z dílen italských výrobců jako Living Divani, Kartell a Cassina a nachází se prominentně ve všech společných prostorách, zatímco doplňující kousky jako vintage asijské koberce mohou mít jiný původ. Poskytují však také pocit pohodlí a do interiéru skvěle zapadnou.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook