Do korejské přírody byly umístěny jedinečné membránové kempovací příbytky

Odeslat
e-mailem
Photo © June Young Lim

Glamping for Glampers
ArchiWorkshop
Lokalita: Jižní Korea
Architekti: Hee-Jun Sim, Su-Jeong Park
Rok: 2013
Typ: Hotely/Interiéry

Membránové stany navržené studiem ArchiWorkshop nabízí jedinečný zážitek kempování. Dva typy jednotek s moderním designem umístěné uprostřed korejské přírody nabízí výhled do údolí, lesa a na potok.

Proč nevytvořit kempovací stany, které dají lidem šanci zažít přírodu trochu blíž a zároveň poskytnou jedinečně navrženou architekturu příbytků? Tyto otázky vedly k vytvoření stanového městečka v Koreji – na místě místě, kde je příroda, ekologické hodnoty, komfort a moderní design kombinovaný se na vzrušujícím dobrodružství.

Mezi dva typy jednotek patří tzv. stohovací kobliha, jednotka inspirována oblázkovými kameny. A modulární jednotka Flow, která je definována jako rozkládací modulární konstrukce.

Stohovací i modulární jednotka nabízí vysoký standard ubytování na různých místech. Architekti je pojmenovali moře, dezert, potok, hora, jeskyně, lesy, řeky a města.

Kempovací jednotka používá kvalitní membránu, která chrání proti UV záření, je vodotěsné a odolná vůči ohni. Dvojitě vrstvená kůže poskytuje lepší odolnost proti extrémní korejské sezóně a jejím povětrnostním podmínkám.

Nábytek navrhli sami architekti z ArchiWorkshop, ten naprosto vyhovuje i v omezeném vnitřním prostoru. Proto byl zařazen i rozkládací nábytek jako pohovka, na které se v noci spí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook