Linii historických budov v polské Poznani doplnil tvarově výrazný moderní hotel

Odeslat
e-mailem
Photo © Fotoarchitektura Anna Gregorczyk

PURO Hotel
ASW Architekci Ankiersztajn Stankiewicz Wroński
Lokalita: Stawna, Poznaň, Polsko
Rozsah: 5,970.0 m²
Rok: 2014
Typ: Hotely/Interiéry

Nový PURO Hotel navrhla polská firma ASW Architekci Ankiersztajn Stankiewicz Wronski a je postaven v Poznani ve Starém Městě v bývalé židovské čtvrti. Leží na pozemku mezi třemi úzkými uličkami, v blízkosti budovy bývalé „Velké synagogy“ z počátku 20. století. Budova hotelu tuto část starého města doplnila a uzavřela. Projekt je jedním z mála příkladů moderní architektury uvnitř historického centra Poznani.

Tvar budovy vyplývá z urbanistické struktury okresu. Hotel navazuje na linie historických budov, ale jeho vzhled je rozhodně moderní. Dvě fasády jsou zhotoveny z cementových desek, které vytváří rytmus a navazují na tradiční tvar stávajících domů. Velká okna jsou realizována v provedení kovových a dřevěných rámů a vytváří zajímavý vzor. Třetí fasáda je kryta keramickou deskou v hnědé variaci.

Hotel nabízí svým hostům 137 pohodlných pokojů umístěných v horních patrech. Každý z nich je vybaven tabletem ovládajícím pokoj a jeho spotřebiče včetně objednání všech služeb. Velká okna umožňují dostatek přísunu denního světla doplněnými dalekými výhledy a přímým vztahem s okolními ulicemi a budovami.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook