Pro náročného klienta vznikla na pozemku v Porugalsku řada bílých obytných budov

Odeslat
e-mailem
Photo © João Soares

White Wolf Hotel
AND-RÉ
Lokalita: Penafiel, Portugalsko
Rok: 2013
Typ: Hotely/Rodinné domy/Interiéry

Projekt White Wolf Hotel, jak je nazvaná řada budov úzce souvisejících s okolní bohatou přírodní scenerií, byl dokončen v roce 2013 a nedávno otevřen pro veřejnost. Byl navržený a postavený s v souladu s moderními architektonickými prvky a stavebními postupy díky vysokým nárokům klienta. Architektura objektů je hluboce integrovaná v přirozeném kontextu daného místa a poskytuje celostní a duchovní klid, intimitu a ideální prostor pro meditace.

Úkolem pro architekty ze studia AND-RÉ bylo vytvořit místo, které nenaruší přírodu a poskytne zvláštní místo vyhrazené pro tělo a ducha, tedy pro alternativní způsoby žití a samotné vnímání života. Místo, kde je návštěvník zapojen do pozitivního myšlení a vzdálí se od stresu současných životů. Místo, kde člověk může cítit čas pomaleji, uslyší šepot větru a stráví dlouhé dny v interakci se zpívajícími ptáky v okolních lesních a tekoucí vodou v potoce.

Konstrukce celého projektu oddělených budov se přizpůsobuje stávajícím přírodním podmínkám, respektuje a zvyšuje její hodnoty v dané lokalitě. Architektura měla dosáhnout tvaru v  základních, jasných a přímých geometrických formách. Snaží se poskytnout přirozený neagresivní pocit a přirozené vizuální vztah mezi uživatelem a budovou. Budovy mají být v krajině neutrální, aby nedošlo k agresivnímu zasazení na pozemek. Budovy se noří do země, v určitých místech i sjednocují, posilují vztah mezi uživatelem a místem, mezi člověkem a přírodou. Budovy poskytují dvě odlišné vnitřní prostředí/atmosféry, spojené s denní a noční dobou. Nižší patra jsou určena pro běžné denní užití, zcela propouští světlo. Horní podlaží skrývají ložnice a poskytují více soukromí a útulné prostory s řízeným přirozeným osvětlením. Otevření do exteriéru zajišťují velkorysá střešní okna nad postelí, takže obyvatelé mohou pozorovat hvězdy před spaním.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook