Z bývalého nádraží v Benátkách vznikl barvami hrající hotel

Odeslat
e-mailem
Photo © www.danieledomenicali.com

Centrale Mazzoni
GRUPPOFONARCHITETTI
Lokalita: Venezia/Italy/2010
Rok: 2010
Práce začaly v roce 2007
Práce skončily v roce 2010
Investor: EstCapital Group
Stav: dokončená práce
Typ: Parky / Apartmány / Administrativní budovy / Wellness
www.youtube.com/user/GruppoFonArchitetti
centralemazzoni.com

Benátky jsou ekologické město, kde se mořská voda v šest hodin zhasne na dobu šesti hodin do laguny, která ji přechovává. Slaná voda se smíchá s čistou vodou laguny a vytváří jedinečný ekosystém, který snad proti přírodě člověk vybudoval.

V této zelenkavé vodě, vzhledem k živosti mořského dna, se odráží vše od nebe, což poskytuje barevné odchylky po celý den, každé roční období a za povětrnostních podmínek.
Barvy v pohybu nesjou nikdy uchopitelné.

V těchto vodách se kromě oblohy odráží také byzantská architektura a tvorba Palladia, ale také méně známá architektura dvacátého století.

„Centrale Mazzoni“, bývalé hlavní nádraží Benátek, navržené ve třicátých letech „futuristickým“ inženýrem a architektem Angiolo Mazzonim, je jedním z těchto budov dvacátého století. Má cenné formální a symbolické hodnoty v srdci starobylého města. To přineslo velké prázdné opuštěné místo dnešní doby.

Fasády, pečlivě konzervované k obnovení projektu, jsou jako důkaz benátské průmyslové revoluce, skrývají srdce ekologického projektu přestavby.

Toto dědictví z minulosti bylo narženo uspořádat jako sérii smyslových vjemů, kde přirozené světlo přijde a změní barvu během dne a ročních období. Každé okno má jinou barvu, stejně jako parapety, a to prostřednictvím kombinace, která nedává odkazy.

Brýle skvrny světla, přírodní i umělé během noci, jsou zrcadlem okolního kontextu a mají schopnost zrcadlit se na vodě a v srdci budovy, kde často vládne neskutečný klid, který je tak obtížné nyní v turistickém městě najít.

Barva, sklo, kameny, cihly, dřevo, světlo, organické tvary. To vše bylo potřeba sladit, aby se celý systém stal podkladem pro projekt. Tento materiál je vždy přítomen ve městě. Sklo je například zakládající součástí průmyslového dědictví tohoto města.

V rámci projektu jsou použity barvy v souvislosti s červenými cihlami a bílým istrijským kamenem, což jsou materiály města.

Projekt přinesl světlo do budovy, kde předtím vládla tma. Organické tvary jsou v souladu s lidksou přirozeností. Když jde voda dovnitř a ven z kanálů s přílivy, je to jako dech planety.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook