DAP studio navrhlo k historické kapli v Itálii novou knihovnu

Odeslat
e-mailem
Photo © luigi filetici

Elsa Morante Public Library
DAP studio
Lokalita: Lonate Ceppino/Itálie – 2008
Typ: Knihovny

Italští architekti z uskupení DAP studio přidali perforovanou hliníkovou věž, představující veřejnou knihovnu, k historické budově bývalé kaple „Elsa Morante“.

Stavba se nachází v italském městě Lonate Ceppino, jde o silný dialog mezi dvěma objemy rozdílných stylů – úzký profil nové knihovny se uctivě svažuje směrem k původní stavbě pomocí sklonu střechy. To vytváří dojem, že přístavba není na historickou budovu plně napojena. Tato interakce starého s novým je vyvolává  v člověku řadu řadu přirovnání a srovnání. Kontrast mezi těžkou hmotou proti pocitu lehkosti, pevnostní proti nestabilitě a neprůhledností vedle odrážejících se materiálů.

Dvě divize jsou připojeny přes malou prosklenou chodbu. Hlavní vchod se nachází na levé straně, která poskytuje přístup do prvního patra. Obdélníkový půdorys obsahuje oblasti služeb – koupelny, archivy a technické zázemí.

Vybavení knihovny představují dřevěné police, které jsou navrženy jako modulární jednotky se schopností být variabilně umístěny v různých výškách.

Zásah DAP studia nejen obnovil funkci historické budovy, ale znovu ji přidal hodnotu, která vede k plnému veřejnému užití.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook