Francouzská knihovna od architektonického studia Charon & Rampillon

Odeslat
e-mailem
Photo © Charon & Rampillon

Médiathèque d’Aubenas
Charon & Rampillon
Lokalita: Aubenas/France/2006
Rok: 2004
Práce začaly v roce 2004
Práce skončily v roce 2006
Investor: Ville d’Aubenas
Klient: http://www.bm-aubenas.fr/
Stav: dokončená práce
Typ: Knihovny
http://www.bm-aubenas.fr/

Jedná se o nový moderní mezník ve městě se silným kulturním dědictvím. Z centra města byla knihovna přestěhována na kruhový objezd, vstup do města. Schodiště umožňuje přístup k přední části knihovny s parkováním a terasou na sever pro vysokou školu. Nejdelší fasáda je viditelná ze silnice. Horizontální fasáda je transparentní osvětlená světly neonů. Severní fasáda zajišťuje šíření světla v prostorách knihovny a zároveň zajišťuje přirozenou ochranu proti slunci. Jeho tepelná izolace umožňuje výkonnost v každém ročním období.

Jižní fasáda zajišťuje kontrolované tepelné zisky. Zařízení pro zpětné získávání tepla funguje na bázi vzduchu mezi stěnami. Betonové panely stěn se dvířky ve skle jsou vytápěn sluncem. Teplo se získává zpět do jednotky pro úpravu vzduchu, aby se využilo na vytápění. Funkce jsou rozděleny do dvou úrovní, přízemí recepce a hala slouží jako veřejný sektor mládeže a společenská místnost. Druhý sektor je oblastí určenou pro dospělé a profesionály v oblasti médií. Tyto prostory jsou seskupeny kolem centrálního prostoru, který spojuje dvě úrovně. Přirozené světlo je prioritou, jež poskytuje poholí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook