V Rio de Janeiru otevřeli knihkupectví s velmi příjemně zařízeným interiérem

Odeslat
e-mailem
Photo © Fernando Guerra

saraiva bookstore
studio arthur casas
Lokalita: Rio de Janeiro, Brazílie
Rozsah: 2,000 sqm
Rok: 2014
Typ: Knihovny/Interiéry

Nové zařízení interiéru prodejního centra je koncipováno jako hybrid mezi veřejným náměstím a knihovnou. Nachází se v Rio de Janeiru a jde o „Saraiva knihkupectví“ poskytující místním obyvatelům příjemné prostředí pro relaxaci, schůzky s přáteli a známými a vůbec k odpočinku. Design navrhlo Studio Arthur Casas. Jde o umírněnou a příjemnou architekturu, jenž umožňuje četbu, která se stává hlavním propojovacím prvkem celé řady prostorů šířících se přes čtyři podlaží budovy.

Knihovna se nachází uvnitř nákupního centra, návštěvníci vstupí do obchodu přes objem dvojité výšky, kde jsou zavěšené police a vitríny zvýrazňující určité knihy a předměty. Na zakázku byly navrženy a použity keramické podlahy ke zvýraznění světelného efektu, zatímco brazilský ořech se používá jako teplé a neutrální pozadí pro škálu barev a textur knih.

Specificky byl vybrán brazilský nábytek, jako je například židle od Paula Mendese da Rocha či křeslo od Sérigio Rodriguese. I ty zvou čtenáře, aby se strávit čas v obchodě. Další multimediální prostory jsou obsaženy v dolních dvou podlaží, vedle kavárny a hlediště zde nalezneme i řadu dětských oblastí.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook