Rozevlátá knihovna ve Spojených státech zaujme na první pohled

Odeslat
e-mailem
Photo © ph. Robert Reck

Helen S. Schaefer Poetry Center, University of Arizona
Line and Space
Lokalita: Tucson/United States/2008
Rok: 2006
Práce skončily v roce 2008
Stav: dokončená práce
Typ: Divadla / Koncertní haly / Knihovny

University of Helen Arizona S. Schaefer poezie Center byla otevřena pro veřejnost, stejně jako pro spisovatele a studenty fakulty v říjnu 2007. Budova vytváří mezník, který poskytuje vynikající dost možná nejvýznamnější sbírku současné poezie v Americe, a místo setkání pro spisovatele a čtenáře poezie.

Venkovní shromažďovací prostory a komfortní místa na klid a rozjímání jsou nedílnou součástí. Projekt zahrnuje vzácné knižní sbírky, archivy, státní správu, prostor pro semináře a prostory pro diskuzi v malých i velkých skupinách. Integrované bydlení, jedna z opravdu jedinečných aspektů, je k dispozici na počest a podporu tradice interakce mezi zavedenými básníky a studenty, stejně jako úplné ponoření pro ty, kteří poezii teprve objevují.

Zdánlivý vizuální rozpor úhlů na jihu je racionálně odvozen od reakce na potřeby vnitřních funkcí.
Čítárna stojí na výhodách skleněných objemů, zatímco kov chrání archivy a vzácné knihy. Úhly také odrážejí napětí a rovnováhy nalezené v poezii.

Prostor, který se nachází v přední části jižního skleněného opláštění, slouží ke čtení poezie a prezentací. Střešní přesahy jsou vypočtena tak, aby poskytovaly stín v létě, ale umožňují ohřívat slunce v zimě.

Přirozené světlo, filtrované podle binarity zdi a bambusu, vchází přes skleněné zdi a poskytuje komfortní světlo pro čtenáře.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook