Hudební centrum nejen pro operu se nachází v Itálii

Odeslat
e-mailem
Photo © Paolo Desideri, Photo © courtesy of Cotto d'Este

Nuovo Auditorium di Firenze
ABDR Architetti Associati
Lokalita: Firenze/Italy/2011
Rok: 2009
Práce začaly v roce 2010
Práce skončily v roce 2011
Hlavní konstrukce: železobeton
Investor: presidenza Consiglio Ministri, Comune di Firenze, Regione Toscana
Dodavatel: SAC spa
Náklady: 160.000.000
Stav: dokončená práce
Typ: Koncertní haly

Jde o složitý komplex městské architektury navržený jako koncertní místo pro operu a všechny ostatní druhy hudebních představení, je to také památka splétající různé části města.

Jedná se o vhodně „monumentální“ zpevnění městské krajiny přikované bez problémů do jeho celku. Nachází se zde vysoce funkční technologické jednotky s velkými sály pro koncerty a operní představení, v nichž jsou zaručeny akustické kvality díky architektonické zdatnosti projektantů. Dalším prostorům patří zkušebny, dílny a ubytování se zázemím pro všechny ostatní aktivity spojené s předstvením.

Zpevněné veřejné prostranství stoupající k robustnímu objemu – koncertní síň je v pravém úhlu s širokým schodištěm na obou stranách.

Mezník, kterou tvoří věž, stojí sama a je nejvyšším bodem celého komplexu. Stěny věže na sobě mají šedé dlaždice, jejichž rozložený vzor poskytuje různé viditelnosti do budovy. Naopak vnější zdi velké koncertní síně jsou oděny ve světlejších keramických deskách.

Uvnitř jsou dále veřejné prostory jako předsíně a komunikace oděny v porcelánovu a kameninové dlažbě. Stěny a stropy v koncertních síních jsou lemovány akustickým vícevrstvým dřevem, podlaha je také dřevěná.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook