Tři koncertní sály, které tvoří „město hudby“ navrhl Renzo Piano

Odeslat
e-mailem
174-02

Auditorium – Parco della Musica
RPBW – Renzo Piano Building Workshop
Lokalita: Roma/Italy/2002
Rok: 1994
Práce skončily v roce 2002
Stav: dokončená práce
Typ: Umění / Koncertní haly
www.auditorium.com

Tento projekt se skládá ze tří sálů různých kapacit (700, 1200 a 2800 míst) a různých funkcí s venkovním amfiteátrem, jež pojme 3000 osob. Objevení pozůstatku starověké římské vily umožnilo posílení vztahu s tímto místem. Zeleň je rozšíření parku di Villa Glori.

Auditorium di Roma je multifunkční komplex věnovaný hudbě, která obohacuje již tak obrovské kulturní dědictví města.
.
Hustota historického centra Říma znemožnila výstavbu budovy této velikosti. Zvolené místo je proto pláň mezi břehy Tiberu a kopci Parioli, mezi Olympijskou vesnicí vybudovanou pro hry 1960, sportovní halou a stadionem Flaminio, který navrhl Pier Luigi Nervi.
Toto decentralizované umístění mělo výhodu, že je schopno se přizpůsobit a spravovat velké pohyby lidí prostřednictvím nedaleké infrastruktury. Bujná vegetace slouží k připojení Flaminio v Římě s bohatou vegetací sousední Villa Glori.
Tři koncertní sály, které tvoří „město hudby“ jsou obklopeny mořem vegetace, která otevírá prostor pro amfiteátr, městské jádro, které vytváří čtvrtou venkovní koncertní síň.

Každý ze tří koncertních sálů (navržené jako skutečné hudební nástroje) má specifické vlastnosti z předchozích zkušeností v oboru akustiky. Kromě architektonického a funkčního oddělení jsou tyto velké „muzikální boxy“ odděleny í konstrukčně díky optimální zvukové izolaci. Každý z nich je vybaven záznamovým zařízením.

Všechny prostory hlediště, uvnitř i venku, jsou navrženy s cílem dosáhnout hudební zážitek. Zkušebny (mají být použity pro symfonický orchestr nebo sólo), haly a venkovní amfiteátr je zcela věnován hudbě, co se týče konfigurace a použitým materiálům.
Dvě hlavní zkušebny (jedna pouze pro sborové komplety a další, která slouží pro orchestry) byly navrženy tak, aby hudebníci mohli cvičit v co nejlepší akustických podmínkách. Pomocí pohyblivých částí a akustických závěsů mohou získat přesné nastavení doby dozvuku podle potřeb hudební akce. Tyto místnosti lze použít také například jako nahrávací studia.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook