Velkolepě působící kulturní centrum v USA přináší zázemí pro zpěv, herectví a tanec

Odeslat
e-mailem
Photo © paul rivera

experimental media and performing arts center
grimshaw architects
Lokalita: Troy, New York, USA
Rozsah: 221200 sqf
Rok: 2008
Typ:  Kulturní stavby

Experimental Media and Performing Arts Center (EMPAC) bylo navrženo studiem grimshaw architects v rámci vysokoškolského komplexu Rensselaer Polytechnic Institute, kde se tak protíná technologické a vědecké zázemí s uměním prostřednictvím zvuku, pohybu a světla.

EMPAC se nachází na strmém svahu s výhledem na Hudson River, rozkládá se na více než 20 000 metrech čtverečních a stavba rozšiřuje stávající RPI areál směrem na západ. Kulturní centrum poskytuje pět různých prostředí: elegantní koncertní sál s 1200 sedadly, divadlo se 400 sedadly, dvě adaptivní studia a taneční studio. V budově nalezneme ale také místnosti pro zpracování audia a videa, ubytování pro umělce, studia a rozhlasové stanice školního areálu.

Multifunkční budova poskytuje prostor pro představení aktivit, které mohou probíhat souběžně, aniž by se navzájem jakkoli narušovaly. K absolutní segregaci jednotlivých provozů je klíčem prostor atria, který působí jako rozbočovač pro neformální sociální interakce a jako vstupní hala do hlavních prostor.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook