Architekti z Mass Studies navrhli tři pavilony pro čajové muzeum v Jižní Koreji

Odeslat
e-mailem
Photo © Yong-Kwan Kim

Osulloc Tea House Pavilions
Mass Studies
Lokalita: Jeju -si, Jeju-do, Jižní Korea
Rozsah: 1,452 m2
Rok: 2012
Typ: Pavilony/Výstavní prostory/Muzea/Galerie/Interiéry

Projekt z Jižní Koreje od architektů z Mass Studies je řada kaváren a pavilonů roztroušených po skalnatém areálu muzejního komplexu v Seogwang Dawon čajové plantáže na ostrově Jeju.

Mass Studies navrhli trojici nových objektů. Muzeum čaje O’Sulloc, výstavní centrum věnované historii korejské tradiční čajové kultury a doplňkovou budovu mezi hlavním objektem a okolním polem se zeleným čajem.

Na rozdíl od kruhového tvaru muzea byly všechny tři pavilony navrženy jako přímočaré svazky podobných velikostí a rozměrů. Dva z nich jsou umístěny na obou stranách gotjawal – korejský termín pro lesy na skalnatém terénu – tak, že jsou proti sobě oddělujíc je pouze stromy.

První pavilon s názvem Tea Stone je dvoupodlažní betonová budova, která pojme nové výstavní prostory a učebny, kde si návštěvníci mohou něco přečíst o čajových obřadech a podílet se na nich. Je umístěn v blízkosti stávajícího muzea a budova má leštěný tmavý konkrétní exteriér, který architekti přirovnali k „černému inkoustu“.

„Lesklý černý povrch objektu odráží okolní prostředí, kterým je les na skalnatém terénu a nebe, takže dává pocit tíže a lehkosti současně,“ řekli.

Velké rozlohy zasklení jsou od podlahy až ke stropu na obou koncích budovy, což nabízí návštěvníkům na venkovní vodní plochy. Obchod a kavárna v budově zpříjemňuje návštěvníkům cestu po areálu. Jmenuje se Innisfree a je prosklená na všech čtyřech stranách.

Dřevěné stropní trámy jsou pohledové a mají nejen funkční ale i estetickou hodnotu v budově.

Poslední ze tří pavilonů je doplňková budova obsahující personální oblasti, skladovací prostory a toalety. Stěny tohoto domu jsou vyrobeny z kamene, které jí umožňují maskovat se před okolím.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook